Arvato CRM Turkey wurde vom deutschen Investmentfonds Delta Invest gekauft. Die Mayen-Ära hat begonnen!

Arvato CRM Türkiye, Almanya merkezli yatırım fonu Delta Invest`in liderliğinde kurulan konsorsiyum tarafından satın alındı. Yeni yapısıyla birlikte ismi de değişen şirket, bundan böyle MAYEN ismiyle yoluna devam edecek.

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumları için 3 bin’i aşkın çalışanıyla Çağrı Merkezi ve katma değerli müşteri ilişkileri hizmetleri sunan Arvato CRM Türkiye, Almanya merkezli yatırım fonu Delta Invest`in liderliğini yaptığı ve Arvato CRM Türkiye CEO’su Soner Cesur ve grubun eski CEO’larından Oktay Erciyaz`ın da diğer yatırımcıları olduğu konsorsiyum tarafından satın alındı. Şirket, bundan böyle MAYEN ismiyle yoluna devam edecek.

Mayen CEO’su Soner Cesur satın almayla ilgili olarak; “Mayen`de Business Process Outsourcing (BPO) alanında küresel tecrübeye sahip çok güçlü bir yatırımcı ve liderlik ekibini bir araya getirmiş olduk. Delta Invest`in Kurucusu ve Başkanı olan Dr. Günter Thielen, aynı zamanda Arvato’nun dünyadaki kurucusu ve Arvato`nun isim babası. Kendisi 1985-2001 yıllarında Arvato’nun CEO’luğunu yaptığı dönemde, yalnızca Avrupa’da faaliyet gösteren ve 3 bin çalışanı olan Arvato`yu, tüm dünyada faaliyet gösteren ve 30 binden fazla çalışanı olan bir dünya devi haline getirdi.

Dr. Günter Thielen yeni yapımızda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi; ben CEO’luk görevimin yani sıra, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı rolünü de üstlendim.  Küresel boyutta önemli bir BPO deneyimine sahip Oktay Erciyaz ise Yönetim Kurulu Üyemiz oldu.

logo